🥉 Ranaři

Fotogalerie

Veškeré fotky z ročníku 2023 naleznete na našem Facebooku. Stačí kliknout na tlačítko níže.

Jak probíhal ročník 2023?

Gyzd Cup 2023! Již třetí ročník a tři dny nabité florbalovými zápasy, hranými na třech hřištích. Akce odstartovala v pátek ráno mužskou kategorií, do které bylo přihlášeno 32 týmů. V odpoledních hodinách svůj turnaj zahájilo také pět dívčích týmů, které se tímto zúčastnily historicky prvního ročníku kategorie Ženy.

Gyzd Cup 2023!!!

Herní systém a výsledky

Týmy v mužské kategorii byly rozděleny do čtyř skupin po osmi týmech, což všem zaručovalo fyzicky náročný program. Šanci bojovat o poslední místa v play-off měly týmy v sobotu dopoledne, kdy se základní skupiny dohrávaly. Všichni horcí favorité, stejně jako domácí tým Gyzdi z Hlučína, prošli i přes osmifinále. Ve čtvrtfinále pak došlo na souboj loňských finalistů, Mokrých Banditů a Bambiťáků. Tentokrát si týmy role prohodily a Mokrý Banditi mohli pokračovat až do finále, kde se jim postavili Warriors, nováček na turnaji, ale dobře známý a ostřílený tým z Nového Jičína. Třetí ročník a třetí vítěz turnaje, kterým se stali právě Warriors, po výsledku 7:3. Těsně pod stupni vítězů skončili podruhé za sebou Jedi Knight z Letohradu, které v souboji o třetí místo porazil tým Starý dobrý MVILek poměrem 6:5.

V ženském turnaji zvítězila děvčata z týmu Kopa Mrdiek, která ve finále udolala tým HLK z 3NC 6:1. O třetí místo si to rozdala děvčata z týmů Citrus Ladies TEAM by BORGA a Mokré Banditky. Bronzové medaile získaly Citrusky po výsledku 6:5.

Neděle patřila mládeži ve věku od 8 do 15 let. Do Hlučína se přijelo ukázat celkem 23 týmů v kategoriích Elévové, Mladší žáci a starší žáci. Hráči doslova zaplnili prostor kolem hřišť a celý den vytvářeli skvělou atmosféru. Pět domácích týmů s originálními názvy vyslal bojovat klub FBC Hlučín. Ščuři, Morčata, Žížaly, Mravenci i Pandy se statečně prali s týmy z Frýdku-Místku, Havířova, Bohumína, Orlové, Krásného Pole, Paskova, Ostravy, Krnova, ale také s týmem až z Mikulova. Nejlépe se dařilo výběru FBC Hlučín Žížaly, který svou kategorii Elévové vyhrál a získal tak zlaté medaile. Druzí v této kategorii se umístili hráči 1.FBK Eagles Orlová a třetí skončili hráči Frýdku-Místku. Obě starší kategorie ovládly týmy z Frýdku-Místku, takže na konci obou finálových zápasů areálem zněla lidová píseň “Okolo Frýdku cestička”. Mezi mladšími žáky zvítězil tým FbC Frýdek-Místek Rysi, druzí skončili hráči týmu 1.FBK Eagles Orlová a třetí MVIL Ostrava. Mezi staršími žáky zvítězil suverénním způsobem tým FbC Frýdek-Místek, ale musíme složit poklonu i týmům Bombarďáci a Ranaři, kteří v kategorii starších žáků předváděli fyzicky i technicky vyspělý florbal.

Kolem a kolem

Stejně jako v loňském roce všem působila nepříjemné starosti předpověď počasí, která hlásila silné deště na páteční ráno a odpoledne. A my pokorně děkujeme počasí, že se nad námi slitovalo a celý turnaj se odehrál podle původního plánu a bez deště. Týmy v dospělých kategoriích si navíc mohly zpestřit sportovní program kulturní vložkou při pátečním večírku, kde zahrál DJ Danny Cold.

S hrdostí můžeme oznámit, že jsme se během tří let dokázali vypracovat na největší sportovní akci v Hlučíně, celkově se během tří dnů představilo 474 sportovců. To nás zavazuje pokračovat trpělivě a usilovně i dále a snažit se zprostředkovat všem účastníkům hezké zážitky, nejen ty sportovní.

Poděkování

Naše poděkování patří zejména všem pomocníkům, kteří jsou nepostradatelnou součástí organizačního týmu. Patří zde všichni, kteří budují hřiště, starají se o časomíru během turnaje, rozhodčí, noční hlídači, naši věrní kuchaři i pomocníci u stánků s občerstvením. Zároveň děkujeme sponzorům BrainMarket, Domácí Mazel, Stavebniny DEK, hospoda 56, Anet Marenčákové a partnerům Městu Hlučín, SaK Hlučín i spolku Florbal Hlučín.