🥉 Oříšci

Fotogalerie

Veškeré fotky z ročníku 2022 naleznete na našem Facebooku. Stačí kliknout na tlačítko níže.

Jak probíhal ročník 2022?

Úspěšně jsme se přesunuli na štěrkovnu! To bylo naše nejdůležitější poslání pro druhý ročník sportovní akce Gyzd Cup-úmyslně nepíšeme “florbalový turnaj”, protože jsme navázali spolupráci s oddílem TJ Hlučín a vedle florbalového turnaje jsme uspořádali také beach volejbalový turnaj dvojic.

Gyzd Cup 2022!

Shrnutí

Gyzd Cup se letos uskutečnil ve dnech 24. a 25. června a v jeho rámci se představilo téměř 300 sportovců.

Hlavním programem byl sobotní florbalový turnaj, kterého se v dospělácké kategorii zúčastnilo 167 hráčů ve 24 týmech především z Moravskoslezského kraje, ale přijely také týmy z Olomouckého, Zlínského, Pardubického a dokonce i Ústeckého kraje. Turnaj nabídl spoustu skvělých momentů, ale absolutním vrcholem bylo finále. V gentlemanském souboji se vítězi stali hráči týmu Bambiťáci, kde se ve společnosti několika extraligových hráčů blýsknul i Jan Dlouhý z Hlučína. Druhé a třetí místo obsadili loňští finalisté Mokří Banditi z Havířova a IBK Aces z Mohelnice.

Nedělního, prvního ročníku mládežnického turnaje, se zúčastnilo celkem 18 týmů, rozdělených do tří věkových kategorií. Vítězem nejmladší kategorie hráčů narozených po roce 2010 se stal tým 1.FbK Eagles Orlová, v kategorii 2008-2009 zvítězil tým FC Hlučín Rovniny a mezi nejstaršími, v kategorii 2006-2007, pohár získal tým FBC Letka Ostrava.

Přípravy

Na přípravy jsme si tentokrát vyhradili výrazně více času než při prvním ročníku. Kvůli probíhající revitalizaci areálu štěrkovny jsme byli nuceni přichystat dvě varianty místa konání turnaje. Prvního května ale štěrkovna dostala zelenou a díky tomu jsme se mohli do příprav vrhnout naplno.
Mezi nejvýraznější změny určitě patřilo rozšíření hřišť ze dvou na tři a uspořádání mládežnického turnaje, tedy i prodloužení turnaje na dva dny. Také jsme přidali druhý stánek s jídlem, ve kterém své umění předvedl odchovanec FBC Hlučín – Honza Konečný. Spolu s tradičními burgery z Jeliba se nám snad podařilo uspokojit i chuťové buňky náročnějších návštěvníků.
Původně negativní předpověd se naštěstí ve středu během dne radikálně změnila a celý víkend jsme si nakonec užívali letní pohodu. V neděli se teploty šplhaly dokonce i na 35°C. Mladí sportovci mezi zápasy využili možnost osvěžit se ve štěrkovně a všichni náročné podmínky zvládli bez úhony.